Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality 2012

31.12.2012 em návštěvníkům těchto stránek děkujeme za přízeň a přejeme šťastný nový rok 2013 !!!

S rokem 2012 se loučím docela ráda. Byl to náročný rok. Přinesl mi spoustu dramatických i neuvěřitelných zážitků, pěkných chvil v přírodě, nové poznatky. Byl jako jízda na horské dráze. Vývoj roku 2012 mě přiměl znovu se zamyslet nad žebříčkem hodnot, znovu si uvědomit, že k životu by měl člověk přistupovat s pokorou, s úctou k přírodě a k předchozím generacím. Z principu si nedávám novoroční předsevzetí. Letos mám jen několik "přání změn" do příštího roku.

 

 

14.9.2012 Dnes slaví náš Espenek a jeho sourozenci z vrhu E z chovatelské stanice Vita canina 4. narozeniny. Přejeme všem krásné narozeniny, hodně zdraví, úspěchů, pohody a legrace s jejich páníčky.

Nutná změna životního stylu vůbec není jednoduchá, ale s pomocí přítele a mamky to pomaloučku zvládám. Hned po návratu z lázní se mi ukončení starého životního stylu nepodařilo, stálo mě to fyzické i psychické vyčerpání, 7 kg váhy a další zdravotní potíže. Teprve pak se mi podařilo zrušit aktivity, které byly příliš zatěžující. Některé zátěžové věci zrušit nemohu, boj s nimi mě čeká až v příštích měsících. Pomalu nabírám síly k dalšímu boji. Naštěstí se můžu radovat z posezení v různých koutech naší zahrady a výhledu na les.

S mamkou jsme byly na návštěvě chovatelské stanice Lukato Gold v Bratronicích, odkud pochází maminka našeho Espenka Erin Graine Lukato Gold - chodská holka, která navždy zůstane v mém srdci mezi zvířátky na 2.místě hned po Espenkovi. Mamce učarovali prckové špiců - špic byl její první pejsek. Mimina choďáčků i špiclíků byla kouzelná, děkujeme Olince Fidlerové za hezké chvíle. Bylo to milé rozptýlení.

Co se stalo v naší zahradě, než jsem se vrátila z lázní? Špačkové, rehkové, sýkorky i vrabci vyvedli mladé. Po ránu nebo po posekání trávy to na zahradě šveholí. Špačkové jsou občas pěkně hlasití, ale nám to nevadí. Před odjezdem do lázní jsem zaznamenala hnídění brhlíků a konipasů, dále snahu o zahnízdění holubů a vlaštovek.

 

6.7.2012 Hlásíme, že žijeme a Espenek se má dobře! Pět měsíců jsme sem nic nepsali. Máme toho pořád hodně, ale bojujeme a nevzdáváme se. Právě jsem absolvovala lázeňskou léčbu v Léčebných lázních Bohdaneč. Měla jsem tam vynikající péči. Byla jsem tam se svou skvělou kamarádkou Ivankou, které moc děkuju za všechno, co pro mě udělala. Lidičky a všechno bylo v Bohdanči super.  Chci poděkovat všem lidem, které jsem během lázeňské  léčby potkala. Každý z nich byl inspirací pro změnu a kamínkem do skládačky, z níž sestavím další cestu životem. Jen v léčbě nastaly drobné komplikace, ale řešení se najde. Čekají mě kontroly u lékařů, změna životního stylu, jistá omezení atd. Pokud budu dodržovat pokyny lékařů, můžu na tom být alespoň stejně jako dosud. Nejvíc problémů mi nyní dělá nutná změna životního stylu. Nemohu se smířit s tím, že některé věci nesmím dělat. Zato Espenek se má bezvadně, není vůbec sám a rozhodně se nenudí. Je s ním buď moje maminka, já nebo přítel. Všem návštěvníkům našich stránek děkujeme za návštěvu, vzkazy v knize návštěv potěší. Fotky zatím nemohu slíbit, ale pracuje se na nich...

 

2.3.2012  Dlouho jsme Vám s Espenkem tady nic nenapsali. Snad to dnes napravíme. Z Espenka se stává správný gaučový psík, jídlo si bere jen od páníčka a po jídle odpočívá ve svém křesílku. Po odpočinku vyráží ven hlídat. Je pravdou, že hlídá dobře i když je doma. Jsem ráda, že páníček chodí s Espenkem a se mnou na vycházku. Schválně jsem zvolila pořadí, protože jako první jde Espen, pak páníček a "nejslabším článkem řetězce" jsem já. Už jsem si zvykla a kluci na mě vždycky počkají. Když se páníčkovi střídají směny, Espenek to špatně nese... Zkrátka Espen si svého páníčka vybral a já to musím respektovat, přestože jsem to byla já, kdo si psíka pořídil a kdo s ním absolvoval základní kurz poslušnosti na cvičáku a doufala jsem, že se posuneme ještě o kousek dál. Dnes ho mám jako mazlíka a terapeuta. Vydrží dlouhé minuty sedět u mě, miluje drbání na zádech i na bříšku. Moje zdravotní problémy mi znemožňují klasický výcvik poslušnosti trvající třeba hodinu. Členství na cvičáku jsem přes všechny skutečnosti přislíbila a uvidím , jak se situace bude vyvíjet.

 

3.1.2012  Další novinkou je , že náš Espenek se na Silvestra v zápalu boje o místo v domě naučil otevírat dveře z verandy do chodby...

2.1.2012 je po svátcích a začíná nám další rok. Espen si užil Silvestrovsko-novoroční noc v naší společnosti doma v mamčině pokoji , kam v průběhu celého roku nesmí, jen tato jediná noc v roce je výjimkou. Bojí se totiž výstřelů z rachejtlí natolik, že i mamce se ho zželelo. Doufáme, že tento rok nám přinese v soukromí o něco lepší zprávy než rok předešlý a zdravíčko nám bude sloužit alespoň jako loni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář