Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality 2011

31.12.2011 Dnes se loučíme s rokem 2011 a a přejme si, ať je příští rok lepší než předpovědi na něj.

24.12.2011 Všem našim přátelům, známým a návštěvníkům těchto stránek přejeme krásné vánoční svátky a v novém roce hodně zdraví, štěstí, lásky , úspěchů a pohody.

23.12.2011 Dnes se celá naše země za účasti státníků a významných osobností od nás i z celého světa loučí s Václavem Havlem. Symbolicky se připojuji ke státnímu smutku minutou ticha a sledováním událostí dnešního dne na ČT24.  Po delší době jsem opět hrdá, že jsem češkou.

21.12.2011 Dnes začíná třídenní státní smutek za Václava Havla. Symbolicky se připojuji k této záležitosti, protože si Vaclava Havla velice vážím za všechno, co pro naši zemi udělal.

18.12.2011  Dnešek přinesl velmi smutnou zprávu - navždy odešel dramatik, spisovatel, bývalý prezident - Václav Havel. Byl to velký člověk, který pro naši zemi vykonal mnoho dobrého.

4.12.2011 Dnes jsme s mamkou byly na oslavě 75. narozenin naší milé tetičky Milušky ve Dvorcích u Jičína. Bylo to krásné rodinné setkání v úžasném prostředí. Fotky budou někdy

15.9.2011  Omlouvám se za dlouhou neaktualizaci stránek. Důvodem je jednak lázeňský pobyt - viz. níže - a dále osobní a zdravotní starosti. Nyní snad už bude jen a jen lépe.

14.9.2011 Dnes má Espenek 3. narozeniny. Přejeme jemu i jeho sourozencům z vrhu E Vita canina hodně zdravíčka, štěstíčka, úspěchů ve výcviku a hlavně hodně krásných chvil s páníčky. U této příležitosti bych Espenkovi ráda poděkovala za radost, kterou mi neustále přináší. Espenku, děkuju Ti za krásné společné chvíle a doufám, že na nás ještě mnoho krásných chvil čeká.

13.9.2011 Domácí realita po lázních je jako vždy velmi odlišná. Tentokrát jsem však domů jela s plným vědomím toho, co mě čeká - starosti okolo domu a problematické udržení nabrané fyzické a psychické kondice. Podstatné věci se vyřešit podařilo a další vývoj věcí mají v rukou jiní... Co se týká fyzické kondice, je to boj, ale nesmím polevit i přesto, že mám bolesti. Byla by škoda tolik úsilí nechat ležet ladem. Espenek se má výborně. Po cvičáku se mu narozdíl ode mě vůbec nestýská. Páník mu dovolí téměř všechno, včetně lítání po domě a spaní v posteli. Pravda je, že po návratu z lázní mě Espen snažil přesvědčit o tom, že spaní v posteli nebo vedle páníkovy postele je normální věc. Rychle capkal zpátky ven...  Příčiny bolestí, které mě neustále drtí, se snad konečně podaří odhalit.

25.8.2011  Tři srpnové týdny ( 1. - 22.8. ) jsem strávila v Léčebných lázních Bohdaneč. Moc děkuji paní primářce Marič a spolubydlící kamarádce Ivance, které největším dílem přispěly ke skvělému výsledku léčby. Paní primářka svým úžasným přístupem a Ivanka velkou dávkou pozitivní motivace k pohybu a správnému dennímu režimu. Oběma patří můj opravdový a velký dík.

18.8.2011  Dnes uplynuly dva roky ode dne, kdy odešla moje milovaná babička. Babičko stále na Tebe vzpomínám a moc mi chybíš. Život je boj.

8.7.2011    Na Rajče jsem dala fotky z května. Šílený zpoždění už nikoho nemůže překvapit.

Přihlásila jsem naši zahradu do projektu Živá zahrada, který pořádá Český svaz ochránců přírody. Jsem zvědavá na vyhodnocení - naše zahrada má hodnotící handicap, protože je velká a blízko lesu. Přesto jsem překvapená, kolik druhů ptáků a ostatních živočichů mohu přímo na zahradě pozorovat. Pokud mi to zdraví dovolí, ráda chodím na krátké procházky po okolí. Blízké okolí našeho domu je zajímavým kouskem přírody.

Espen si žije jako správný mazlík. Čas tráví mazlením a hraním se mnou nebo s mojí mamkou, blbinama s páníkem nebo vymýšlením lumpáren. Jeho posledním kouskem bylo vyhrabání jámy přímo mezi rajčaty v pařníku. Páník mi vysvětil, že si tam chudák Espen hodil omylem míček a nemohl ho dostat ven... Předtím zničil část malin, protože v nich lehává. Páník mi sdělil,  že máme staré zdegenerované maliny a "Pan Espen" za jejich usychání určitě nemůže... Když byl s páníkem na návštěvě u kamarádů, olizoval prý rošt grilu a houpal se na zahradní houpačce...

11.6.2011 V počítači jsem objevila článek z doby, když bylo Espenovi 3,5 měsíce. Přidala jsem ho do rubriky O Espenovi pod názvem Štěněcí kecání.

27.5.2011 Šmudlince je dnska 1 měsíc. Má se čile k světu. Bezvadně baští, běhá a zkoumá všechno kolem sebe.

 23.5.2011 Aby toho dnes nebylo málo, přidala jsem na rajče fotky z února, března a dubna 2011. Kdo chcete, mrkněte se na ně...

 23.5.2011 Opět se hlásím po dlouhé době, níže uvádím novinky od března.

Na aktualizace webu stále nevycházel čas. kdykoliv mám volnou chvilku, jsem radši venku na zahradě. Buď pomáhám mamce s lehčími pracemi a nebo fotím kytičky a ptáčky. Jarní atmosféra venku je nádherná. Všechno kvete a zvířátka mají mláďata. Ráda poslouchám ptačí koncerty. Ptačí říše mi učarovala.

18.5.2011 Jsme si s mamkou udělaly výlet na Chovatelský den Agrochovu Sobotka, a.s., který se konal v areálu ZV Staňkova Lhota. Pozval nás maminčin kamarád z dětství a bývalý ředitel akciové společnosti Agrochov Sobotka pan Josef Jirků. Sešlo se zde 34 partnerských firem Agrochovu Sobotka, a.s. Program byl pestrý - své vystoupení předvedly mažoretky ze Základní školy Sobotka. Poté byla přehlídka chovaného skotu. Pan Koško předvedl ukázky pasení ovcí se psy plemene border collie. Pasení pro mě byl "koncert pro oči". Fascinovala mě souhra ovčáka a psa na dálku. Po programu chovatelského dne jsme šly s mamkou a našimi přáteli do jejich útulného domu a zažily jsme s nimi pohodové odpoledne.

11.5.2011 nás navštívili naši milí přátelé ze Sobotky. Posezení bylo moc milé a slíbili jsme si, že se opět brzy sejdeme.

5.5.2011 Mamka byla na rekondičním pobytu v Mozolově a já měla plné ruce práce. Domnívala jsem se, že když má kočka kotě, nejeví zájem o kocoury. Nikterak však naše Micka. Zdrhala od kotěte, kdykoliv mohla a "táhla" za kocoury. Jednoho jejího kocouřího nápadníka jsem musela vyhnat ze dvora. Kotě jsem hlídala celé dny a doufala, že samotu přežije. Měla jsem o něj strach, protože jsem nikdy sama kotě neodchovávala. Micka jednou nebyla doma celou noc. Přišla až ráno v příšerném stavu (špinavá a rozcuchaná), že se jí i slepice lekly Statečné kotě týden přežilo a celkem prospívá.

27.4.2011 Narodilo se nám dlouho očekávané tříbarevné koťátko. Pojmenovaly jsme ho s mamkou opět Šmudla. Šmudla nám vynahradila naše každoroční dubnové smutky. začla jsem ovšem na sobě pracovat. Chodím pravidelně na rehabilitaci, cvičím atd.

31.3.2011 Postupně se dávám "dohromady". Je mi už líp a doufám, že bude ještě líp.

7. - 27.3.2011 jsem strávila na rehabilitaci v Institutu onkologie a rehabilitace Na Pleši, s.r.o. Bohužel pobyt komplikovaly opět bolesti a únava, ke konci pobytu jsem měla omezený rehabilitační režim.

 

1.3.2011 Konečně jsem se dohrabala k tomu, abych na rajče dala fotky z ledna. Můžete mrknout tady :hankaespen.rajce.idnes.cz/Leden_2011/

  

24.1.2011

 

Znovu připomínám krásnou zprávu: Espen je osminásobným strýčkem !!! Jeho sestřičce Empathii se 26.12.2010 narodilo osm štěňátek - tři kluci a pět holčiček !!! Pathynka prý vše krásně zvládla a o miminka se vzorně stará. Více informací najdete na www.vitacanina.estranky.cz . Pathynčiny dětičky se mají skvěle. Jsou v celodenní péči skvělé chovatelky Radunky. Její syn Vojta má taky štěňátka rád a vymýšlí pro ně všelijaké hry. Radčina sestra pomáhá s péčí o prcky, mazlí se s nimi a fotí je. Radčina bezvadná maminka s nekončící trpělivostí pečuje o chod domácnosti. Budoucí majitelé štěňátek si mohou být jistí, že dostanou štěňátka milá, mazlivá a kontaktní. Espenek a jeho sourozenci, když šli do nových domovů, tak slyšeli na svá jména a někteří dokonce štěkali (tedy spíše "ňafali") na povel !!!

 

4.1.2011 Jsem se naštvala a usoudila, že se musím trošku hýbat i přes bolest. Udělaly jsme si s mamkou a s Espenkem krásnou procházku zimní přírodou.

 Jsem se taky zmohla na "péefko": hankaespen.rajce.net/PF_2011 Posílala jsem ho těsně před svátkama. Omlouvám se, jestli jsem na někoho zapomněla.

Do rubriky Aktuality 2010 jsem přidala informace ke konci roku a jednu krásnou zprávu, mrkněte na ní...

 3.1.2011   Všem přátelům a návštěvníkům těchto stránek přejeme hodně zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2011.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář