Jdi na obsah Jdi na menu
 


31.12.2010   Omlouvám se všem návštěvníkům našich stránek, že jsem je neaktualizovala ani sem nedávala žádné příspěvky. Podzim byl pro mě velmi složitým obdobím. S koncem roku bych velice ráda poděkovala svému příteli, mamince, Espenkovi a věrným přátelům, že mě drželi "nad vodou".

Jedna krásná zpráva: Espen je osminásobným strýčkem !!! Jeho sestřičce Empathii se 26.12.2010 narodilo osm štěňátek - tři kluci a pět holčiček !!! Pathynka prý vše krásně zvládla a o miminka se vzorně stará. Více informací najdete na www.vitacanina.estranky.cz v rubrice Novinky. Všem Pathynčiným dětem přejeme hodně zdravíčka a skvělé páníčky.

15.10.2010 
Omlouvám se všem přátelům a známým, kterým jsem se neozvala. Snad to po přečtení novinky níže pochopíte. Milí přátelé, kteří mě podporujete a jste se mnou v mé složité situaci, moc Vám všem děkuji. Zároveň děkuji všem lázeňským přátelům mojí maminky, kteří jí pomáhají zapomenout na domácí potíže.

25. - 26.9.2010   Tento víkend došlo k průsakům dešťové vody do našeho domu. Jediná místnost v domě zůstala suchá a do sklepa se voda nedostala. Celý víkend jsme nikdo nespali a snažili se škodu co nejvíce zmenšit. Největší podíl na zmenšení škody má můj přítel, který ihned po návratu ze zaměstnání započal záchranné práce, pak se jen osprchoval a šel na další směnu do zaměstnání.  Poté opět intenzivně pokračoval v záchranných pracích. Miláčku, děkuji Ti za Tvou obětavou pomoc a doufám, že Ti někdy Tvou pomoc budu moct alespoň trošku vynahradit.

Přes veškerou snahu jsou škody na našem domečku značné. Náš dík patří manželce pana stavitele, která projevila pochopení pro naši situaci a v neděli aktivně pomáhala při záchranných pracích. Též pan stavitel osobně pomáhal při práci.

20.9.2010 Dnes začala rekonstrukce střechy našeho milovaného domečku. Věřím, že jsme opravu střechy svěřili správným lidem, odborníkům, kteří mají všechny potřebně znalosti a dovednosti pro rychlé  a kvalitní uskutečnění prací. Pobývám na rehabilitaci a domů nemůžu ani na víkend, protože mám denně kapačky proti bolestem. Alespoň na chvíli mi kapačka uleví od bolesti a můžu chvilku spát.

14.9. 2010  Dnes Espenek slaví 2. narozeniny !  Přejeme mu všechno nejlepší, hodně štěstíčka, zdravíčka a mnoho krásných chvil s námi. Taktéž blahopřejeme i jeho sourozencům Estince do Velkých Pavlovic, Empathii do Staré Boleslavi, Ergovi do Polska a Egonovi.

13.9.2010 Odjíždím na rehabilitaci na Onkologicko rehabilitační Institut v Nové Vsi pod Pleší, kde se budu snažit zlepšit své zdraví, abych mohla lépe žít a více se věnovat Espenkovi. Držte mi prosím palce, ať se zlepšení podaří. Všem přátelům děkuji za podporu.

1.9.2010 Rozhodla jsem se, že tento web nebudu věnovat jen Espenkovi, ale i dalším svým zájmům a dění kolem sebe. Už je to dávno, co mi učarovalo kouzlo gastronomie a révových vín. Pokusím se s Vámi podělit o některé své zážitky z této oblasti.

26.8.2010 Aktualizace těchto stránek silně pokulhává. prostě a jednodouše nestíhám...

18.8.2010 Dnes je tomu přesně rok, co nám navždy odešla naše milovaná babička. "Naše nejmilejší babičko, moc nám chybíš. Bez Tebe je tady smutno a prázdno."

30.7.-1.8.2010 Byli jsme se podívat na Klubové výstavě a bonitaci chodských psů, pořádanou Klubem přátel chodského psa, kde jsme členové. Akce se konala v Masarykově táboře YMCA Soběšín. Prostředí tábora je krásné. Jezdívali jsme kousek odtamtud jako děti s rodiči na krásné dovolené pod stanem a do Ymcy jsme chodívali na diskotéky. Nyní je tábor stále stejně krásný. Počasí nám celkem přálo, Espen byl poprvé mezi tolika choďáčky. Setkali jsme se s Espenkovými sourozenci a jejich páníčky, s Espenkovou chovatelkou Radkou, Lenkami od Daemonka a dalšími lidmi, s kterými jsme se dlouho neviděli. 

5.-6.7.2010 Měli jsme možnost podívat se na trénink stop a agility s Ivetou Matzenauerovou. Iveta přijela za námi přímo z Mistrovství světa IRO (záchranářů), které se letos konalo v Žatci. Přestože byla unavená, byla opět skvělou trenérkou. Načerpali jsme cenné rady. Měli jsme možnost vidět stopu v podání Mistra světa IRO 2009 Rickyho, což byl úžasný zážitek. Děkujeme moc Ivetě a už teď se těšíme na další setkání.

24.6.2010 Můj zdravotní stav je stále špatný, takže zatím  skončily moje úvahy o aktivní sportovní kynologii. S Espenem si ráda pocvičím sama nebo s naší partou kamarádů podle svých možností. Nevěnujeme se výcviku vůbec, pokud nepočítám těch pár povelů jen doma na zahradě a občas na procházce, ale to musí jít se mnou přítel. Nejprve musím být v pořádku já a pak někdy můžu lépe cvičit svého psíka. Přesto si nestěžuji, Espen je náš miláček a společné radostné chvíle nám nikdo nevezme.

14.6.2010 Zjišťuji, že dnes jsou tomu přesně dva měsíce, co jsem na náš webík nenapsala ani písmenko. Byly to dva měsíce nabité událostmi. Vezmu postupně hlavní události, jak šel čas. Zachovám původní psoloupnost, takže události dopisuji odspodu. Fotky dodám později.

14.6.2010 Po desetidenní anabázi, kdy jsme Espena střežili 24 hodin denně ( Bydlel s námi doma, byli jsme u něj v noci. Žili jsme zkrátka jako blázni, jen aby se psík zdárně uzdravil.) jsme byli na veterině na vyndavání stehů. Vše proběhlo celkem hladce. Náš hysteráček ječel jen maličko. Navíc jsme dostali velkou pochvalu za vzornou péči. Espenek bude mít límec ještě dva dny a pak může vesele lítat, hurá... Nejvíc se těším já, až si vyčešu chlupy z vlasů, celý dům bude uklizený od chlupů a prachu ze psích pacek, čisté povlečení a konečně zažiju co je to spát ve své posteli. Né že bych u Espenka musela spát každou noc, můj hodný přítel pár nocí obětoval, ale to na je na delší povídání...  Po návratu z veteriny jsem si ještě více spravila náladu s přáteli mojí maminky, kteří nás přijeli navštívit. 

4.6.2010 Náš miláček Espenek šel na operaci. Protože se "náš" pan veterinář odstěhoval, nechali jsme Espenka operovat na klinice, kam jsme dříve už chodili, ale operaci provedl druhý pan doktor.  Byli na nás na veterině moc milí. Pan doktor operatér nás pochválil za správné dodržování předoperační péče. Nová paní doktorka mi ochotně zodpovídala moje e-mailové dotazy, popsala pooperační péči i všechny mastičky, vybavila mě pohotovostním číslem na mobil, takže jsem si při odchodu z ordinace nemusela vůbec nic pamatovat. Ó , jaká to úleva. Po svých zkušenostech s narkózou a operačním sálem jsem se příšerně bála, určitě víc, než Espenek. Náš psí miláček zvládl operaci i narkózu moc dobře.

4.6.2010 Chovatelská stanice německých ovčáků Z Dvořákova sadu dnes slaví 40 let své existence. Milá Liduško a všichni psíci, přejeme Vám hodně zdraví, štěstí, úspěchů a krásných společných chvil.

3.6.2010 Jsem byla na návštěvě u své kamarádky Lidušky Jeřábkové v chovatelské stanici německých ovčáků Z Dvořákova sadu. Právě se vrh R (po Ladě z Dvořákova sadu a Oxovi z Jirkova Dvora) rozcházel do svých nových domovů, tak jsem měla poslední příležitost vidět všechny prcky spolu a bylo to krásné podíváníčko a pohraníčko. Fotky budou snad brzy a možná přidám ještě něco povídání...

22.5.2010 Jsem měla možnost se podívat na Mezinárodní výstavu psů do Litoměřic. Byl to hezký den s prima lidičkami. Foto zde: hankaespen.rajce.idnes.cz/NORD_BOHEMIA_CANIS_Litomerice_sobota_22.5.2010/

1.5.2010 Vydala jsem se na Mezinárodní výstavu do Prahy, kde mě čekalo hned několik příjemných překvapení. Užila jsem si krásný den. Fotky jsou tady: hankaespen.rajce.idnes.cz/MVP_Praha_1.5.2010/

 

14.4.2010  Dnes jsem vytáhla z "počítačového šuplíku" články, které jsem psala. V rubrice O Espenovi Vám Espen v článku Vzorné štěňátko vypráví o svém nejútlejším dětství a prvních dojmech u nás. Dokonce mi na chvíli předal slovo 

Do rubriky Povídání jsem zařadila článek Espen terapeut. Článek pojednává o kruté pradě života. Nevím, jestli bylo správné tenhle článek zveřejnit, ale jeho psaním se mi konečně trošku ulevilo.

31.3.2010  Po dlouhé době jsem vysypala fotky z foťáku  Směs fotek z března můžete vidět tady: hankaespen.rajce.idnes.cz/Brezen_2010/  , pár fotek z agility a krásnou fenečku BOC Eniu z Lebedova dvora zase tady: http://hankaespen.rajce.idnes.cz/21.3.2010/

Ve čtvrtek 18.3.2010 přijela k Irče Kadlecové vzácná návštěva - majitelka chovatelské stanice australských ovčáků Diandra - Martina Hodková se štěňátky z vrhu B a jejich úžasnou maminkou "Trey" JCh. Multi Ch. Kl.Ch. s. Lost Creek Diandra Tracy  EWJ JS-E-OP RS-O GS-O OAJ NA DNA-CP . Děkuji Martině a Irče, že jsem s nimi mohla strávit krásné odpoledne, štěňátka byla naprosto úžasná. Díky svolení Martiny a Ireny se můžete kouknout na fotečky tady:     http://hankaespen.rajce.idnes.cz/momentky_18.3.2010_Osecek_-_australacci/                                                                                                                 

 14.3.2010 - Pejskařský ples se vydařil, atmosféra byla víc než skvělá, tombola bohatá, kapela nám dobře hrála. Díky hlavní organizátorce Irče Kadlecové za krásný večer

Obrazek3.3.2010  Zdravíme všechny kamarády a milovníky plesů a pejsků. Dne 13.3.2010 se u nás koná PEJSKAŘSKÝ  PLES - viz. plakátek.

Všichni jste srdečně zváni !!!

 

19.2.2010  Dnes jsem se vrátila z rehabilitace. Aklimatizace doma probíhá docela pomalu. Paní primářka s paní doktorkou, fyzioterapeutkou a týmem sester byly úžasné. Všichni, kdo se o mě starali, byli fakt moc milí. Nerada bych na někoho zapomněla - děkuji moc všem zaměstnancům Institutu onkologie a rehabilitace Na Pleši  za vzornou péči.

Espen si výcvikové prázdniny náležitě užil, ovšem jeho poslušnost je v troskách. Musíme opět makat ( v rámci mých omezených možností ) , aby se dal milý psík dohromady. Výcvik má nyní - tedy přesněji řečeno od ledna - na starosti můj přítel.

25.1.2010 Výcvik s Espenem flákáme. Mám zdravotní potíže a je blbý počasí. Dneska jsem mu  koupila alespoň hračku - pískacího ježka Konečně jsem dala na Rajče pár fotek z ledna Espen se fakt blbě fotí a taky mám starej foťák a levý obě ruce Kdo se nebojí, může kouknout tady: hankaespen.rajce.net/Leden_2010

24.1.2010 Dnes mě navštívila milá kamarádka Liduška a vzala s sebou svého odchovance německého ovčáka Gerra z Dvořákova sadu. Zhruba 50ti kilový pejsánek byl úžasný, na uvítanou mi dal packy na ramena a olízal mi obličej. Pro mě skvělý zážitek na dlouhou dobu Pár fotek zde: hankaespen.rajce.net/24.1.2010_Gerro

3.1.2010 Dneska jsme krátce pocvičili s našimi kamarády. Bylo to bezva setkání.

S novým rokem přišel sníh. Espenek z něj má ohromnou radost. Fotky budou


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář